Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w zakresie kompetencji cyfrowych

Kwartalne sprawozdanie z prowadzenia zajęć z informatyki w ramach działania „Rozwój kompetencji kluczowych z zakresie kompetencji cyfrowych.” (marzec – czerwiec 2019r.)

 

Zajęcia informatyczne prowadzone były w trzech punktach na terenie gminy Masłów:
w Dąbrowie, Ciekotach i Masłowie, po dwie godziny tygodniowo w 5-ciu ośmioosobowych grupach. Rozpoczęły się w marcu 2019r a zakończyły w czerwcu. Zrealizowano 148 godzin. Kontynuacja zajęć przewidziana jest od września 2019r.

Na zajęciach informatycznych,  zrealizowano z uczniami tematykę z zakresu- edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, programu graficznego,  programowania. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie nauki pisania tekstów w programie Word, doskonalić umiejętność obliczeń praktycznych w excelu, wykonywali fotomontaże i retusz zdjęć w programie Gimp. Poznali także podstawy programowania w Logomocji i Baltie.

Uczniowie powtarzali i utrwalali wiedzę i umiejętności pracy z komputerem, jego obsługi i wykorzystania technologii informatycznych w różnych formach i sposobach. Największe zainteresowanie młodzież wykazywała na zajęciach poświęconych grafice komputerowej oraz programowaniu.
            Uczniowie na zajęcia uczęszczali chętnie i aktywnie brali w nich udział.

 

Prowadzący zajęcia: Sławomir Dziarmaga

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.