Treść artykułu

Minisiatkówka

Kategoria PLAS

W ostatnią fazę wkroczyły przygotowania najmłodszych zawodniczek i zawodników naszego klubu do dwóch najważniejszych imprez mini-siatkówki w sezonie 2014/2015. Imprezy te to mistrzostwa Polski siatkarskich mikstów – Orlik Volleymania 2015 i mistrzostwa Polski w minisiatkówce dziewcząt i chłopców w grze dwójkami, trójkami i czwórkami – Kinder+Sport 2015.

ORLIK VOLLEYMANIA

Turniej ten rozgrywany jest po raz piąty i podobnie jak w zeszłym roku rozgrywany jest „czwórkami” w kategorii mikstów /2 dziewczynki i 2 chłopców + 1 dziewczynka i 1 chłopiec rezerwa / dla dzieci urodzonych w roku 2002 i młodszych.

Pierwszą fazą turnieju są eliminacje wojewódzkie obywające się w 6 turniejach w 6 miejscowościach każdego województwa. Zwycięzca każdego turnieju uzyskuje awans do jednego z 4 turniejów makroregionalnych. W turnieju tym startuje po 6 najlepszych zespołów z 4 województw tworzących dany makroregion.

DMKS Plas Kielce wystawił do gry w fazie wojewódzkiej dwa zespoły:

Zespół I – Korban Karolina, Korban Paulina, Kubicki Kajetan, Pawełczyk Michał, Jarosiński Filip

Zespół II – Kaleta Natalia, Kaleta Aleksandra, Kędzior Maja, Kundera Konrad, Gliździński Piotr

Etap wojewódzki

Obydwa zespoły wygrały swoje turnieje, zespół I grał na Orliku w Chęcinach, a zespół II na Orliku w Kielcach i uzyskały awans do turnieju makroregionalnego.

Etap makroregionalny

Odbył się w dniu 10.06.2015 roku w Ropczycach – województwo Podkarpackie. W turnieju tym startowało po 6 zespołów z województwa łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Poziom sportowy na tym etapie rozgrywek był znacznie wyższy niż podczas turniejów wojewódzkich, ale nasze zespoły spisały się znakomicie. Zespół I po bardzo zaciętych spotkaniach w fazie finałowej do której zakwalifikowało się 6 drużyn zajął pierwsze miejsce, natomiast zespól II zakończył rozgrywki na miejscu piątym również premiowanym awansem do ścisłego finału ogólnopolskiego który w dniach 20-21 czerwca zostanie rozegrany w Kędzierzynie Koźlu.

Gratulujemy !

Życzymy powodzenia w Kędzierzynie.

Zdjęcia w galerii !

Kolejnym etapem przygotowań do finału ogólnopolskiego w minisiatkówce Kinder+Sport Kraków 2015 będzie turniej organizowany przez nasz klub turniej o Puchar DMKS Plas Kielce w 4 kategoriach

/chłopcy – dwójki, trójki, czwórki i dziewczynki – trójki/. Turniej ten odbędzie się w dniu 27.06.2015 w hali sportowej w Masłowie.

Po turnieju zawodnicy nasi zostają na dwudniowe zgrupowanie w Masłowie podczas którego będą pracować nad techniką i taktyką gry. Potem dwa dni odpoczynku i 2 lipca wyruszamy do Krakowa na najważniejsze zawody w tym sezonie – XXI Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport 2015.

Życzymy powodzenia !