Treść artykułu

ŚLUBOWANIE MŁODYCH SIATKARZY DMKS „PLAS” KIELCE

Kategoria PLAS

W niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół w Masłowie, odbyło się uroczyste ślubowanie nowych siatkarzy Dziecięco Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego Plas Kielce działającego przy Stowarzyszeniu Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach. Klub działa od 2010 roku.

Głównymi bohaterami uroczystości w Masłowie byli najmłodsi adepci siatkówki, którzy wstąpili w szeregi klubu w październiku 2012 roku. Tekst ślubowania odczytał zawodnik drużyny kadetów Piotr Armański. W uroczystości wzięło udział ponad 90 dzieci i młodzieży oraz zaproszeni goście na czele z Michałem Kozłowskim, kapitanem siatkarzy grającego w PlusLidze Effectora Kielce oraz Krzysztofem Makarykiem, drugim trenerem Effectora i jego żoną Agatą. Obecny był również Jarosław Machnicki, przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu Rady Miasta Kielce.

Po ślubowaniu odbyły się pokazowe treningi z udziałem Michała Kozłowskiego oraz Agaty i Krzysztofa Makaryków. Było mnóstwo dobrej zabawy i słodki poczęstunek. Wszyscy członkowie klubu otrzymali pamiątkowe koszulki.

Zainteresowanie siatkówką w naszym regionie jest coraz większe, dlatego w 2010 roku Zarząd Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach podjął uchwałę o rejestracji Dziecięco Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego Plas  Kielce. I chętnych do regularnego trenowania nie brakuje. Aby grać w siatkówkę na poziomie najlepszych dziecięcych i młodzieżowych drużyn w kraju, szkolenie należy rozpocząć w wieku 8-10 lat. Obecnie w Plasie trenuje 112 dzieci i młodzieży podzielonych na pięć kategorii wiekowych:

W zakresie mini-siakówki zajęcia z najmłodszymi prowadzą:

  • – Karol Zaława (rocznik 2003/2004)
  • – Inga Motyl (rocznik 2001/2002)
  • – Anida Porębska (rocznik 2000)

W zakresie siatkówki zajęcia prowadzą:

  • – Karol Zaława (młodzicy 1998/1999)
  • – Dariusz Szczubiał i Waldemar Siwoń (kadeci 1996/1997).

Zdjęcia z uroczystości ślubowania w  zakładce – galeria