Treść artykułu

W miniony weekend Masłów był stolicą młodzieżowej siatkówki.

Kategorie Archiwum PLAS

W dniach 10-11 grudnia w hali sportowej w Masłowie rozgrywany został Ogólnopolski Turniej Młodzików w piłce siatkowej. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Masłów pan Tomasz Lato. W turnieju wystartowało 12 zespołów reprezentujących Kraków – KS Hutnik, Warszawę – MOS WOLA Warszawa, Bydgoszcz – BKS Chemik Bydgoszcz, Białystok – BAS, Nysę – AZS , Kędzierzyn Koźle – ZSM nr 1, Nowy Sącz – Dunajec, Kobyłkę – UKS Trójka, Radom – RCS Czarni i Kielce – DMKS Plas.

Kielce reprezentowane były przez dwa zespoły DMKS „Plas”, klubu którego członkowie dzięki bardzo dobrej współpracy z władzami Gminy Masłów trenują na co dzień w hali sportowej w Masłowie. Rozegrano 36 zaciętych spotkań, wypito ponad 350 litrów wody mineralnej i zjedzono blisko 400 obiadów w pobliskiej restauracji Viva Pizza Cafe.

Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy DMKS Plas Kielce/1, którzy w fazie finałowej pokonali zespoły AZS Nysa, BKS Chemik Bydgoszcz i Dunajec Nowy Sącz.

Skład DMKS Plas Kielce/1

 1. Jarosiński Filip /kap/
 2. Kubicki Kajetan
 3. Kundera Konrad
 4. Wojnowski Mikołaj
 5. Roguz Bartosz
 6. Maślak Kacper
 7. Gliździński Piotr
 8. Kochel Kacper
 9. Pawełczyk Michał
 10. Hawryluk Kuba
 11. Garnuszewski Piotr

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepszych nagrodzono pucharami i medalami.

Dekoracji zwycięzców dokonali Wójt Gminy Masłów pan Tomasz Lato i Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej pan Jacek Sęk.

Turniej zgromadził na starcie czołowe zespoły z Polski, myślę że może jeszcze 3-4 zespoły w kraju byłyby w stanie zaprezentować tak wysoki poziom sportowy jak najlepsze drużyny grające w naszym turnieju. Jest to dobry prognostyk dla młodzików „Plasa” przed rozgrywkami szczebla centralnego, które rozegrane zostaną na wiosnę 2017 roku. Tylko konfrontacja z najlepszymi zespołami Polski, może pomóc w przygotowaniach naszego zespołu do tych rozgrywek. Dlatego staramy się uczestniczyć w jak największej ilości podobnych turniejów na terenie całej Polski i to przynosi pożądane efekty – powiedział trener Dariusz Szczubiał.

Przez dwa tygodnie poprzedzające turniej pracowaliśmy na treningach nad skutecznością bloku. Cieszę się że praca ta owocuje, czego wyrazem jest przyznanie miana najlepiej blokującego zawodnika turnieju Piotrowi Gliździńskiemu. Cieszę się również z tego że grupa naszych chłopców bardzo chce podnosić swoje umiejętności siatkarskie i że zależy im na coraz lepszej grze. Ważną sprawą jest również wzajemna relacja między chłopakami i atmosfera w zespole, która na obecną chwilę jest bez zarzutów – powiedział trener Jarosław Plech.

Wyniki DMKS Plas Kielce/1

DMKS Plas Kielce/1 – BAS Białystok                       2 : 0

DMKS Plas Kielce/1 – PSP Kędzierzyn Koźle/1     2 : 0

DMKS Plas Kielce/1 – RCS Czarni Radom             2 : 0

DMKS Plas Kielce/1 – AZS PWSZ Nysa                  2 : 0

DMKS Plas Kielce/1 – BKS Chemik Bydgoszcz     2 : 0

DMKS Plas Kielce/1 – Dunajec Nowy Sącz            2 : 0

Wyróżnienia indywidualne:

MVP turnieju – Hawryluk Kuba /DMKS Plas Kielce/

Najlepiej atakujący – Olszewski Jakub /Dunajec Nowy Sącz/

Najlepiej przyjmujący – Piekro Michał /KS Hutnik Kraków/

Najlepiej blokujący – Gliździński Piotr / DMKS Plas Kielce/

Najlepiej rozgrywający – Durmaj Olaf /BKS Chemik Bydgoszcz/

Końcowa klasyfikacja turnieju

 1. DMKS PLAS KIELCE/1
 2. BKS CHEMIK BYDGOSZCZ
 3. DUNAJEC NOWY SĄCZ
 4. KS HUTNIK KRAKÓW
 5. RCS CZARNI RADOM
 6. AZS PWSZ NYSA
 7. MOS WOLA WARSZAWA
 8. TRÓJKA KOBYŁKA
 9. BAS BIAŁYSTOK
 10. ZSM KEDZIERZYN KOŹLE/1
 11. ZSM KĘDZIERZYN KOŹLE/2
 12. DMKS PLAS KIELCE/2

Zarząd Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach w ramach którego działa DMKS Plas Kielce, bardzo dziękuje władzom Gminy Masłów za wsparcie i pomoc przy organizacji tej wspaniałej imprezy sportowej.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz za wspaniały doping !!!

Zobacz zdjęcia