Treść artykułu

Wycieczka do Oblęgorka

Kategorie Archiwum PLAS

6 października br. odbyła się wycieczka do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Wzięły w nim udział dzieci uczestniczące w zajęciach  z języka polskiego w ramach projektu „Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Górno i Masłów”.

Na spotkaniach  poprzedzających wyjazd prowadząca zajęcia z języka ojczystego przybliżyła dzieciom sylwetkę wielkiego pisarza i jego twórczość.

Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tym niezwykłym i pełnym uroku miejscu, dlatego z zaciekawieniem i uwagą słuchały opowieści pani przewodnik o Oblęgorku i samym pisarzu. Później dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej i obejrzały ciekawą wystawę na temat podróży Sienkiewicza do Ameryki. Pobyt w muzeum dopełnił spacer po pięknym, jesiennym parku. Znaleźliśmy też czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Po powrocie do Kielc wszyscy z apetytem zjedliśmy pyszny obiad w restauracji i udaliśmy się w drogę powrotną do Krajna i Górna, gdzie wycieczka się zakończyła.

Wyjazd był bardzo udany, dzieci pogłębiły wiedzę o pisarzu i będą mogły wykorzystać ją na lekcjach w swoich szkołach.

Zobacz galerię zdjęć.