Treść artykułu

ZAWODNICY „PLASA” W KIELECKIM RATUSZU

Kategoria PLAS

Fotogaleria

 

W dniu dzisiejszym w Ratuszu w Kielcach odbyło się spotkanie, w którym na zaproszenie Prezydenta Kielc pana Wojciecha Lubawskiego wzięli udział młodzi zawodnicy Dziecięco Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego „Plas” Kielce, działającego w ramach Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach. Pan Prezydent w trakcie spotkania poznał siatkarzy, którzy startując w dniach 2-5 lipca w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce dziewcząt i chłopców – Kinder+Sport Kraków 2015 zdobyli złoty medal w grze „trójkami” , srebrny medal w „dwójkach” i piąte miejsce w „czwórkach”. Jest to największe osiągnięcie województwa świętokrzyskiego w 21 letniej historii tych mistrzostw, będących największymi zawodami minisiatkówki na świecie. W tym roku o awans do finału ogólnopolskiego w całej Polsce rywalizowało ponad 40 tyś. dzieci , a w każdej kategorii wiekowej w finale ogólnopolskim wystartowało 48 najlepszych zespołów /3 z każdego województwa wyłonione w drodze eliminacji/.

W spotkaniu oprócz zawodników, trenerów i rodziców wzięła udział Pani Renata Janik, Poseł na Sejm R.P. która dwa lata temu objęła patronat nad DMKS „Plas” Kielce, oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Pani Iwona Wielgus.

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć młodym siatkarzom kieleckiego Plasa, życzymy wytrwałości i następnych sukcesów w sportowej karierze.