Treść artykułu

UPRAGNIONY MEDAL !!!

Kategorie Archiwum PLAS

ZNAKOMITY WYSTĘP MŁODYCH SIATKAREK I SIATKARZY DMKS „PLAS” KIELCE W DRZONKOWIE

W dniach 4-6 lipca w Drzonkowie odbył się Turniej o Mistrzostwo Polski w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kinder+Sport. Zawody te rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4 „dwójki” , klasy 5 „trójki” i klasy 6 „czwórki”. W każdej kategorii wystartowało 48 zespołów. Prawo startu w turnieju miały drużyny które w eliminacjach rozgrywanych w 16 województwach zajęły miejsce w pierwszej trójce. Można z pewnością stwierdzić że były to najlepsze zespoły w Polsce reprezentujące ponad 100 klubów szkolących młode siatkarki i siatkarzy.
DMKS „PLAS” Kielce reprezentowały 4 zespoły: „dwójki „ dziewcząt, „dwójki”, „trójki” i „czwórki” chłopców.

1REPREZENTACJA DMKS „PLAS” KIELCE

Grano do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Wszystkie nasze zespoły zaprezentowały się znakomicie zajmując czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji. Upragniony medal, pierwszy w 20 letniej historii mistrzostw Polski dla naszego województwa wywalczyli chłopcy w kategorii „dwójek”- Kajetan Kubicki, Maciej Kosno i rezerwowy Mateusz Wojtala prowadzeni przez trenera Przemysława Strabanika. W meczu o brązowy medal pokonali drużynę z Nowego Sącza.

2 3BRĄZOWI MEDALIŚCI – KAJETAN KUBICKI, MACIEJ KOSNO, MATEUSZ WOJTALA Z TRENEREM PRZEMYSŁAWEM STRABANIKIEM

4GRATULACJE DLA TRENERA STRABANIKA

Przynależność do czołowych drużyn w kraju potwierdzili chłopcy w kategorii „czwórek” / w 2013r. IV miejsce / zajmując VII miejsce. „Czwórki” reprezentowali: Patryk Nowaczek, Tomasz Staszałek, Andrzej Łychowski, Filip Sarek i Kamil Sobczyk. Trenerem zespołu jest Dariusz Szczubiał. W walce o wejście do najlepszej ósemki mistrzostw pokonali między innymi chłopców z UKS Serbinów Biała Podlaska, którzy w zeszłym roku wywalczyli mistrzostwo Polski w kategorii „trójek”.

5WSKAZÓWKI TRENERA

6ATAKUJE PATRYK NOWACZEK

7ZSS NYSA – POKONANA 2:1

8 9 10PATRYK WYRÓŻNIAŁ SIĘ NIE TYLKO NIESAMOWITYM WYSKOKIEM

Filip Jarosiński, Konrad Kundera, Michał Pawełczyk i Jakub Ziąber to reprezentanci DMKS „PLAS” Kielce w „trójkach” prowadzeni przez trenera Andrzeja Jarosińskiego. Chłopcy mogą mówić o dużym pechu, gdyż grając w grupie 4-zespołowej o wejście do grona ośmiu najlepszych zespołów turnieju wygrali dwa mecze, ale stosunkiem małych punktów zostali wyprzedzeni przez UKS 22 Kraków i LKPS Borowno i nie uzyskali awansu. Pozostała im gra o miejsca 9-16. Ostatecznie zajęli miejsce XI.

1112ZESPÓŁ „TRÓJEK” FILIP JAROSIŃSKI, KONRAD KUNDERA, JAKUB ZIĄBER, MICHAŁ PAWEŁCZYK

13„TRÓJKI” Z TRENEREM ANDRZEJEM JAROSIŃSKIM

Najbardziej serca kibiców , trenerów i uczestników zawodów pobiły dziewczynki grające w kategorii „dwójek”. Bliźniaczki Ola i Natalia Kaleta oraz rezerwowa Maja Sarek warunkami fizycznymi znacznie ustępowały większości swoich przeciwniczek ale umiejętnościami technicznymi, cechami motorycznymi takimi jak skoczność, szybkość, zwinność nadrabiały gorsze warunki fzyczne. Dwie pierwsze fazy rozgrywek przeszły bez porażki pokonując zespoły z Białej Podlaskiej, Kwidzynia, Warszawy, Aleksandrowa Łódzkiego i Bydgoszczy. W trzeciej fazie turnieju w walce o ósemkę rywalizowały z drużynami Jokera Tomaszów Mazowiecki, MTS Kwidzyń i SP 200/Atena I Warszawa. W grupie tej dziewczyny zajęły II miejsce i awansowały do najlepszej ósemki mistrzostw. W tej fazie rozgrywek szczęście opuściło nasze zawodniczki, zwycięstwa z zespołami UKS Środa Wielkopolska, SP 220/Atena II Warszawa i wygranie 1 seta z UKS Setball Oświęcim nie dały awansu. W rywalizacji o miejsca 5-8 dziewczynki pokonały MUKS Poprad Stary Sącz i o piąte miejsce spotkały się ponowniez UKS Środa Wielkopolska wygrywając pewnie 2 :0.

14OLA, NATALIA I MAJKA ODPOCZYWAJĄ W PRZERWIE MIĘDZY MECZAMI

15 16 17 18MECZ DMKS „PLAS” KIELCE – SP220 ATENA WARSZAWA 2:1

19SKUTECZNY ATAK OLI KALETY

Wszyscy młodzi zawodnicy DMKS „PLAS” Kielce pokazali ogromne serce do walki, ambicję, zaangażowanie i to że gra w piłkę siatkową sprawia im ogromną przyjemność.
Duże brawa i gratulacje dla trenerów Przemysława Strabanika, Andrzeja Jarosińskiego, Dariusza Szczubiała którzy super przygotowali swoje zespoły!
Szczególne podziękowania dla taty Michała Pawełczyka pana Darka, który był bardzo pomocny w przygotowaniach naszych drużyn do turnieju jak i w trakcie jego trwania. Dziękujemy również tacie Tomka Staszałka, rodzicom Patryka Nowaczka i Kajetana Kubickiego za pomoc w trakcie turnieju i głośny doping.