Treść artykułu

Wicemistrzostwo Polski młodych siatkarzy DMKS „Plas” Kielce

Kategoria PLAS

64

W dniach 20-21 czerwca w Kędzierzynie Kożlu odbył się Ogólnopolski Finał Orlik Volleymania 2015. W zawodach tych wystartowały 24 zespoły wyłonione w tracie eliminacji wojewódzkich i makroregionalnych. DMKS „Plas” Kielce jako jedyny klub w Polsce wprowadził do finału ogólnopolskiego dwa zespoły. Orlik Volleymania to turniej rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej,
a ambasadorem turnieju jest wielokrotny reprezentant Polski Sebastian Świderski. Tegoroczny finał to już piata edycja tej imprezy. W zawodach grają miksty siatkarskie, a drużyna to cztery osoby, dwie dziewczyny i dwóch chłopców plus dziewczyna i chłopiec rezerwowi. Gra toczy się na pomniejszonych boiskach, rozgrywane są dwa sety do 15 pkt. ewentualnie trzeci rozstrzygający set do 11 pkt. W Kędzierzynie zespoły podzielone zostały na 4 grupy 6-co zespołowe. W grupach grano „każdy z każdym”. Zespoły DMKS „Plas” Kielce uzyskały następujące wyniki:

DMKS Plas Kielce I – grał w grupie D

DMKS „PLAS” KIELCE I – SUWAŁKI SEJNY 2:0 (15:9, 15:10)
DMKS „PLAS” KIELCE I – ZAHIR VOLLEY WSCHOWA / VIRTUS SZLICHTYNGOWA 2:0 (16:14, 15:9)
DMKS „PLAS” KIELCE I – SPADON UKS POGODNO SZCZECIN 1:2 (15:13, 7:15, 4:11)
DMKS „PLAS” KIELCE I – KS KURIANVOLLEY OLSZTYN 2:0 (15:5, 15:6)
DMKS „PLAS” KIELCE I – „PIORUN” VOLLEYBALL TEAM RZESZÓW 2:1 (15:13, 8:15, 11:13)

DMKS Plas Kielce II – grał w grupie A

DMKS „PLAS” KIELCE II – UKS „AS” KOCZAŁA 2:0 (15:9, 15:12)
SP 155 KRAKÓW – DMKS „PLAS” KIELCE II 2:1 (15:12, 11:15, 16:14)
MOS WOLA WARSZAWA – DMKS „PLAS” KIELCE II 2:0 (15:4, 15:12)
SP W STRZAŁKOWIE -DMKS „PLAS” KIELCE II 2:0 (15:7, 15:10)
KKAS PSPS 11 K-KOŹLE – DMKS „PLAS” KIELCE II1:2 (15:12, 12:15, 6:11)

6. UKS „AS” KOCZAŁA

Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy w następnym etapie grały o miejsca 1-8, trzecia i czwarta o miejsca 9-16,
a piąta i szósta o miejsca 17-24. Tu już grano systemem „ na krzyż” . Pierwszy zespół Plas Kielce o wejście do czwórki turnieju spotkał się z drużyną z Andrychowa, zwycięzcą grupy B. Nasza drużyna wyszła na mecz bardzo skoncentrowana, po bardzo dobrym meczu wygrała spotkanie 2 : 0 i awansowała do fazy turnieju w której grano już o medale. Na drodze do ścisłego finału nasz zespól musiał pokonać faworyta imprezy zespół z Krakowa. W pierwszym secie tego meczu dominowali Krakowianie wygrywając 15 : 9. Drugi set to bardzo zacięta i wyrównana gra, jednak
w końcówce seta inicjatywą przejął nasz zespół, kilkakrotne obrony ataków zespołu z Krakowa przez siostry Paulinę
i Karolinę Korban, wspaniałe, techniczne zagrania Kajetana Kubickiego i atomowe ataki Filipa Jarosińskiego dały zwycięstwo 15 : 12 naszemu zespołowi. Decydujący trzeci set to popis gry naszych zawodników którzy od początku do końca seta kontrolowali grę i pewnie 11 : 7 pokonali faworyzowany zespól z Krakowa.

Mamy medal !!! Cieszyli się kielczanie.

Jednak to nie był koniec emocji bo pozostał do rozegrania mecz o złoto !!! Kto będzie przeciwnikiem, SP 3 Akademia SOS Nysa czy MOS WOLA Warszawa. Zespoły te toczyły bardzo zacięte spotkanie z którego zwycięsko wyszedł zespół ze stolicy wygrywając decydującego trzeciego seta 18:16.

Wielki finał rozgrywany był na boisku centralnym, miał uroczystą oprawę i zgromadził bardzo dużo kibiców.
To wszystko zdeprymowało nasz zespół który przystąpił do gry z dużym stresem. Zaważyło to na wyniku pierwszego seta w którym nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu gry. Akcje były szarpane, dużo własnych błędów
i niedokładności. Przegraliśmy seta 15:10. Drugi set był bardzo zacięty, prowadzenie zmieniało się aż do końcówki seta. Przy stanie 13:13 nasi zawodnicy popełnili kolejno dwa błędy i to zadecydowało o wygranej drużyny z Warszawy 15:13.

DMKS „Plas” Kielce II w drugim etapie rozgrywek grał o miejsca 9-16 i nie miał najmniejszych kłopotów
z pokonaniem swoich rówieśników. Wszystkie mecze wygrał w stosunku 2:0 kolejno z Będzin/Czeladż ; Zahir Volley Wschowa/Virtus Szlichtyngowa ; Volleyball Team Rzeszów zajmując ostatecznie 9 miejsce.

Skład naszych zespołów:

DMKS „Plas” Kielce I
Paulina Korban, Karolina Korban, Filip Jarosiński, Kajetan Kubicki, Michał Pawełczyk

4

DMKS „Plas” Kielce II                                                                                                                                                         Natalia Kaleta, Aleksandra Kaleta, Maja Kędzior, Piotr Gliździński, Konrad Kundera.
46

Gratulujemy !!!

Informujemy również że w dniach 2-5 lipca w Krakowie odbędzie się finał mistrzostwa Polski  w minisiatkówce dziewcząt i chłopców Kinder +Sport w kategoriach : „dwójek, „trójek” i „czwórek” W finale tym w każdej kategorii wiekowej wystartuje 48 zespołów, po trzy najlepsze zespoły z 16województw wyłonione w drodze eliminacji. Nasz klub i województwo świętokrzyskie reprezentować będą: chłopcy – dwa zespoły „dwójek”, dwa zespoły „trojek” i jeden zespół „czwórek” oraz zespół „trójek” dziewcząt.