Treść artykułu

Sukcesy Plasa w minisiatkówce w 2014 i 2015 roku dają pierwsze owoce

Kategorie Archiwum PLAS

W dniach 18/19 09.2015 w Rawie Mazowieckiej odbył się V Memoriał im. Wojciecha Zembowicza w piłce siatkowej w kategorii młodzika i kadeta. W obydwu kategoriach wystartowali zawodnicy naszego klubu.

Młodzicy prowadzeni przez Dariusza Szczubiała zaprezentowali się bardzo dobrze w gronie siedmiu zespołów które wystartowały w tej kategorii. Grano systemem „każdy z każdym”. Najpierw 2:0 pokonali gospodarzy turnieju Juvenię Rawa Mazowiecka, następnie 2:0 UKS Dwójkę Stalowa Wola i również 2:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Przegrali 0:2 z Bzurą Ozorków, był to ich najsłabszy mecz w turnieju w którym zdarzyły się dwa przestoje. W pierwszym secie w początkowej jego fazie przewaga siatkarzy z Ozorkowa wynosiła nawet 9 pkt. a mimo to set zakończył się minimalną wygraną Bzury na przewagi 27-25. Początek drugiego seta to kompletna dekoncentracja kielczan i wynik 0:10. I znów rozpoczęło się odrabianie strat. Jednak nie udało się dogonić rywali i set zakończył się wynikiem 25:21 dla Bzury. Piąty mecz z Wrzosem Międzyborów zakończył się gładkim zwycięstwem 2:0. Ostatnie spotkanie w turnieju z UKS Serbinów Biała Podlaska decydowało o ostatecznym miejscu zespołu Plasa w zawodach. Chłopcy rozegrali bardzo dobre spotkanie, pokonali zespół z Białej Podlaskiej 2:0 i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w turnieju. Kajetan Kubicki /najmłodszy w naszym zespole /został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju a Patryk Nowaczek i Andrzej Łychowski wybrani zostali najlepiej atakującymi zawodnikami turnieju.WP_20150919_007

Drużyna kadetów pod wodzą trenera Sebastiana Burka wystąpiła w osłabionym składzie jednak rozegrała dobry turniej mimo, że ostatecznie zajęła VIII miejsce. W niektórych meczach zabrakło przysłowiowego szczęścia i może koncentracji do odniesienia zwycięstwa. W tej kategorii wiekowej wystartowało 10 zespołów wśród których najlepiej spisali się zawodnicy Bzury Ozorków. Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się rozgrywający kieleckiego zespołu Piotr Lenartowicz.