PRACOWITY WEEKEND ZAWODNIKÓW DMKS” PLAS” KIELCE

Kategorie Archiwum PLAS

Miniony weekend był pracowity i bardzo owocny dla zespołów mini siatkówki Plasa Kielce.

Warszawa

XXIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MIINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW  WOLA-CUP 2015

27.11.2015 rozpoczęli gry najstarsi mini siatkarze czyli klasy VI w grze „czwórkami” w międzynarodowym turnieju Wola-Cup 2015, w którym wystartowało 14 zespołów z Polski, jeden z Niemiec i jeden z Austrii. Plas Kielce którego zawodnicy to tegoroczni mistrzowie Polski  w grze „trójkami” należał do faworytów tego turnieju. I nie zwiódł, chociaż pierwszy mecz z KPS „Dunajec” Nowy Sącz to kiepska gra i w efekcie przegrana 1 : 2. Następne mecze grupowe były już znacznie lepsze, najpierw 2:0 pokonali imiennika UKS „Plas” Warszawa i również 2:0 „Metro” Warszawa i uzyskali awans do gier o miejsca 1-8. O wejście do pierwszej czwórki kielczanie spotkali się z zespołem z Kędzierzyna Koźla i gładko wygrali 2:0. Na drodze do gry o złoty medal turnieju stanął zespół z Austrii,  Hot Volley Wiedeń, którego Plas pokonał gładko 2:0. W drugim półfinale „Jasieniak”  Gdańsk wygrał z Nowym Sączem i to właśnie zespół z Gdańska był rywalem kielczan w finale turnieju. Bardzo dobrze finałowe spotkanie rozpoczęli gdańszczanie, którzy pewnie wygrali pierwszego seta 25:13. Druga partia to bardzo wyrównana gra, z lekką przewagą plasa, który wygrywa tego seta i o tym kto będzie zwycięzcą turnieju miał zdecydować trzeci set. Tai brek to istny horror, w którym żadna z drużyn nie osiągnęła zdecydowanej przewagi, a set zakończył się wynikiem 19:17 dla kielczan.

Skład zespołu: Kajetan Kubicki /MVP w naszym zespole/, Bartosz Roguz,  Maciej Staniec, Kuba Hawryluk, Miłosz Senator, Daniel Kołomański, trener Jarosław Plech.

Annopol

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W MMINISIATKÓWCE CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY KRAŚNICKIEGO

W sobotę pod wodzą trenera Przemysława Strabanika najmłodsi mini siatkarze Plasa wystartowali w ogólnopolskim turnieju w kategorii „dwójek” i „trójek” chłopców. W każdej kategorii wystartowało 10 zespołów, a nasz zespół reprezentowały dwa zespoły „dwójek” i dwa zespoły „trójek”. Chłopcy spisali się znakomicie wygrywając turniej w obydwu kategoriach.  Zespół I  „dwójek” w finale pokonał Feniks Leżajsk, a zespół II pokonał w meczu o trzecie miejsce drużynę gospodarzy „Skałkę” Annopol. Składy zespołów:

Zespół I – Lewandowski Gabriel, Wiśnis Maksymilian                                                                                                        Zespół II – Pawłowski Marcin, Duda Paweł.

W trójkach Wojtek Nowak, Bartek Zapała i Adam Rafalik w finale imprezy pokonali zespół LKS Chobrzany i na zakończenie zawodów zostali udekorowani złotym medalami. Drugi zespół Plasa zajął IX miejsce  w składzie Kacper Matysek, Maciej Piątek, Igor Serafin.

Kraków

W dniach 28-29 listopada w Krakowie odbył się makroregionalny turniej Szkolnych Ośrodków Siatkarskich dla klas I, II i III gimnazjum. W kadrze naszego województwa znalazło się kilkunastu zawodników DMKS  Plas Kielce. W turnieju tym rywalizowały SOS-y z województwa Łódzkiego, Małopolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego. Nasze województwo spisało się bardzo dobrze – odnosząc zwycięstwa w każdej kategorii wiekowej, a kilku zawodników Plasa Kielce zostało powołanych do kadry makroregionu, są to: