Treść artykułu

Zwycięzcy kadeci DMKS Plas Kielce.

Kategoria PLAS

W dniach 13-15.01.2017 drużyna kadetów DMKS Plas Kielce uczestniczyła w XI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek”.     W turnieju startowało 12 drużyn kadetów rocznik 2001. Po rozegraniu gier w  grupach chłopcy awansowali do strefy pucharowej turnieju z drugiego miejsca w grupie przegrywając mecz z NTS „Trójka” Nakło.
W dalszej części turnieju pokonali wszystkie drużyny w stosunku 2:0 i w finale spotkali się jeszcze raz z kolegami z Nakła. Tym razem mecz był bardzo zacięty i po przegranym pierwszym secie do 18, drugiego seta zawodnicy Plasa wygrali w stosunku 25:23 i po bardzo zaciętym i emocjonującym decydującym 3-cim secie 16:14 osiągnęli zwycięstwo.  Warte jest podkreślenia, że w kieleckim zespole występowali 3-ej chłopcy rocznik2001 a pozostali to młodzicy rocznik 2002 i 2003. Bardzo nas cieszy, że potrafili walczyć i wygrać ze starszymi  i utytułowanymi kolegami z Nakła – brązowy medalista MP z 2016 roku.  W turnieju zostali wyróżnieni zawodnicy Plasa: MVP turnieju – Patryk Nowaczek, najlepszy atakujący – Andrzej Łychowski, a najlepszym zawodnikiem drużyny został uznany Filip Jarosiński. Trenerem zespołu jest Jarosław Plech.

Finaliści turnieju : DMKS Plas Kielce (czarne bluzy) i NTS „Trójka” Nakło.