Treść artykułu

CZWARTE MIEJSCE W POLSCE SIATKARZY DMKS „PLAS” KIELCE !!!

Kategorie Archiwum PLAS

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw
W dniach 1-2 lipca w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini-siatkówce o Puchar Kinder+Sport w kategoriach „Dwójek” – rocznik 2002, „Trójek” – rocznik 2001 i „Czwórek”– rocznik 2000. Jest to największy turniej minisiatkówki w Europie.

W każdej kategorii wiekowej startowały 24 zespoły / 16 mistrzów województw i 8 zespołów wyłonionych w turniejach barażowych/ podzielone na 4 grupy 6-cio zespołowe. Grano systemem każdy z każdym, jednego seta do 25 punktów.

Reprezentanci naszego klubu to chłopcy z rocznika 2001 czyli „Trójki”. Losowanie przydzieliło młodych siatkarzy DMKS PLAS Kielce do grupy D w której znalazły się następujące zespoły: KS Wifama Łódź, Kurian Volley Olsztyn, ZSS Radlin, KS Metro Warszawa, Trefl Gdańsk.

Drużyny wywodzące się z tak znanych ośrodków siatkarskich jak Łódź, Olsztyn, Radlin, Warszawa czy Gdańsk nie przestraszyły naszych siatkarzy którzy kolejno pokonali KS Wifamę Łódź 25 : 16, Kurian Volley Olsztyn 25 : 22, ZSS Radlin 25 : 15, KS Metro Warszawa 25 : 17 i przegrali z Treflem Gdańsk 22 ; 25 pomimo prowadzenia 18 : 13. Porażka ta spowodowała że zajęliśmy 2 miejsce w grupie /przegrana z Treflem 3 małymi punktami/ ale nie przeszkodziła w awansie do grona 8 drużyn które miały rozpocząć grę o miejsca 1-8. W ósemce oprócz naszego zespołu znalazły się:

grupa A: SP 2 Rzeszów, LKPS Borowno, UKS 22 Kraków, DMKS Plas Kielce
grupa B: UKS Volley Wałcz, PSP 11 Kędzierzyn Koźle, UKS Serbinów Biała Podlaska, Trefl Gdańsk
W grupach tych grano „każdy z każdym” a dwa pierwsze zespoły z obu grup uzyskiwały awans do gier w strefie medalowej czyli do grona 4 najlepszych zespołów w turnieju.

Rywalizację w tej rupie rozpoczęliśmy od przegranej po bardzo zaciętym meczu z SP 2 Rzeszów 22 : 25, a następnie rozbiliśmy UKS 22 Kraków 25 : 16. O naszym awansie do czwórki miał zadecydować mecz z LKPS Borowno które wcześniej pokonało Kraków 25 : 20 i Rzeszów 25 : 14 Patryk Nowaczek, Filip Sarek i Tomasz Staszałek /nasza podstawowa trójka, rezerwowy Konrad Kundera/ nie „pękli” przed o głowę wyższymi zawodnikami z Borowna i po bardzo dobrym meczu zwyciężyli 25 :21. Radość była wielka gdyż o naszym awansie miał zadecydować mecz Rzeszowa z Krakowem w którym zdobycie 7 punktów przez UKS 22 Kraków dawało upragniony awans. Mecz ten zakończył się wynikiem 25 : 16 dla Rzeszowa.

Jesteśmy w czwórce najlepszych „trójek” w Polsce, gramy o medal !!!!!!!!!!

W meczu którego wygranie dawało nam prawo gry o złoto i zapewniało srebro spotkaliśmy się z drużyną UKS Volley Wałcz. Stawka tego meczu sparaliżowała naszych zawodników, rozegrali najsłabszy mecz w turnieju przegrywając 16 : 25. W drugiej parze półfinałowej UKS Serbinów Biała Podlaska pokonał drużynę z Borowna 25 : 20 i o brąz znowu przyszło nam rywalizować z LKPS Borowno. Mecz był bardzo zacięty, żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć więcej niż o 2 punkty. Przy stanie 24 : 23 dla Borowna sędziowie nie zaliczyli asa serwisowego Filipa Sarka nakazując powtórkę gdyż przez nasze pole gry przetoczyła się piłka z sąsiedniego boiska. Powtórzona akcja dała punkt przeciwnikom i mecz zakończył się naszą przegraną 23 : 25.

Po meczu były łzy, żal naszych chłopców ale również wielka duma trenerów naszej drużyny Ingi Motyl i Dariusza Szczubiała, gdyż w 19 –letniej historii Mistrzostw Polski w Minisiatkówce żadnej drużynie z województwa Świętokrzyskiego nie udało się awansować tak wysoko.

GRATULUJEMY !!!

Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej został zespół UKS Serbinów Biała Podlaska który w finale pokonał UKS Volley Wałcz 25 : 15

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW.

 

Kinder   Sport – wyniki chłopców rocznika 2001