Treść artykułu

II MIEJSCE MŁODZIKÓW

Kategorie Archiwum PLAS

W XXI TURNIEJU O PUCHAR PRZECHODNI KS METRO WARSZAWA

Młodzicy Plasa w dniach 17-19 czerwca 2016 wystartowali w XXI Turnieju o Puchar Przechodni KS Metro Warszawa. Jest to bardzo prestiżowy turniej z wieloletnią tradycją, bardzo mocno obsadzony przez czołowe zespoły  polskie i zagraniczne. Bardzo często zespoły z pierwszej trójki tego turnieju zdobywają medale mistrzostw Polski młodzików. Jest to bardzo dobry prognostyk dla naszej drużyny, która w tegorocznym XXI turnieju zajęła drugie miejsce.

W turnieju wystartowało 19 zespołów z całej Polski, które podzielono na trzy grupy eliminacyjne. W grupach grano systemem „każdy z każdym” jednego seta do 20 pkt.  Celem tych gier było wyłonienie 16 zespołów, które w sobotę rozpoczęły systemem pucharowym gry o miejsca w  turnieju.Pierwszym przeciwnikiem naszych chłopaków w walce o pierwszą ósemkę turnieju był zespół UKS 7 Rzeszów który pokonaliśmy 2:0, a o „czwórkę” wygraliśmy również 2:0 z MUKS Huragan Wołomin.

W niedzielę zespoły które awansowały do „czwórki” / AKS Resovia Rzeszów, BKS Chemik Bydgoszcz, Trójka Kobyłka i DMKS Plas Kielce/ rozpoczęły gry o medale. Nasz zespół spotkał się z drużyną zRzeszowa, a Trójka Kobyłka zagrała z Chemikiem Bydgoszcz.

DMKS Plas Kielce – AKS Resovia Rzeszów  2:0

W meczu tym wielką sensację i wielkie brawa otrzymał 8-letni Jan Pawełczyk, który jako najmłodszy uczestnik w 20 letniej historii turnieju,zadebiutował w naszej drużynie na pozycji libero.

Trójka Kobyłka – BKS Chemik Bydgoszcz  2:1

Meczu o pierwsze miejsceprzegraliśmy po bardzo zaciętej grze z drużyną Trójka Kobyłka 1:2 Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna AKS Resovia Rzeszów która 2:1 pokonała BKS Chemika Bydgoszcz.

Klasyfikacja końcowa

1.RÓJKA Kobyłka                                                9.  UKS 7 Rzeszów
2.DMKS Plas Kielce                                           10. CZARNI Radom
3.AKS Resovia Rzeszów                                    11.  BERLINER TSC
4.BKS CHEMIK Bydgoszcz                              12.  MKS MDK Warszawa
5.MOS Wola Warszawa                                    13.  METRO Warszawa
6.TS Volley Rybnik                                            14.  UKS Olimp Ostrołęka
7.MUKS Huragan Wołomin                            15.  BAS Białystok
8.NORWID Częstochowa                                16.  UKS Strzelce Opolskie

Skład naszego zespołu

Jarosiński Filip /kap/, Gliździński Piotr, Kundera Konrad, Pawełczyk  Michał, Kubicki Kajetan, Hawryluk Kuba, Roguz Bartosz, Garnuszewski Piotr, Wojnowski Mikołaj, Maślak Kacper,  Kochel Kacper, Pawełczyk Jan.

GRATULUJEMY !

DSC_0130

DSC_0160

DSC_0194

DSC_0203

DSC_0204

DSC_0231

DSC_0244

PDVD_000

PDVD_002

PEŁNA FOTORELACJA – ZOBACZ

VIDEORELACJAZOBACZ