Język angielski

Wrzesień 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Nasze pierwsze dni: poznajemy się.

Uczymy się i utrwalamy sposoby powitania i pożegnania.  Przedstawiamy siebie oraz naszych bliskich Poznajemy i utrwalamy nazwy przedmiotów z naszego najbliższego otoczenia w szkole i na świetlicy, a także liczymy i opisujemy przybory szkolne.  Dla ułatwienia zapamiętywania nowego słownictwa dzieci młodsze wykonują samodzielnie grę „Memo”, a dzieci starsze uczą się wykonywać „fiszki” z poznanym słownictwem.

 

Październik 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Uczymy się korzystania ze słowników obrazkowych, słowników tradycyjnych, Uczymy się wykorzystywać nowoczesne technologie do nauki języka angielskiego: poznajemy zasady funkcjonowania słowników online, tłumaczy oline, oswajamy się z pracą  przy pomocy tablic interaktywnej.

Łącząc  kompetencje językowe i matematyczne poznajemy i utrwalamy nazwy figur geometrycznych.

 

Listopad 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Poznajemy nazwy części domu i mebli w naszym otoczeniu. Tworzymy napisy i umieszczamy je na właściwych elementach z naszego otoczenia na ścianach, drzwiach, oknach, ławkach, krzesłach itp., co pomoże nam szybciej zapamiętać te nazwy.  Opisujemy położenie przedmiotów względem siebie, wykonujemy pomocniczą makietę, która ułatwi zapamiętanie przyimków miejsca (on, in, under,
next to, behind)


Grudzień 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Przypominamy sobie nazwy zabawek, zwierzątek domowych, gier, abyśmy mogli  napisać listy do
św. Mikołaja. ( Dear Santa, … ). Poznajemy tradycję bożonarodzeniową krajów anglojęzycznych oaz ich kolędy  i piosenki świąteczne. (Silent Night, Jingle Bells, Lat Christmas).

 

 

Styczeń 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Nasz portret – części twarzy, części ciała, nasze pozytywne i negatywne cechy.

Podczas zimowej wycieczki powtarzamy i utrwalamy nazwy środków transportu (bus, train, taxi, car, lorry,) wskazywanie kierunków (on the left, on the right, go straight)  oraz podstawowe polecenia (let’s go, be quiet, stop, stand still, march)

 

 

Luty 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Fashion Show – uczymy się nazw ubrań, opisujemy  w co jesteśmy ubrani, teraz i w czym chodzimy w różnych porach roku, tworzymy nasze kompozycje modowe.

Kulinaria – poznajemy i utrwalamy nazwy produktów żywnościowych, procesów kulinarnych, nazw naczyń i sztućców, zachowania się w restauracji.


Marzec 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Poznajemy i utrwalamy dni tygodnia, miesiące, pory roku. Tworzymy mapę pogody. Opisujemy pogodę w różnych zakątkach świata. Poznajemy sposoby uczenia się i ćwiczenia struktur gramatycznych.

 

Kwiecień 2016 na zajęciach z języka angielskiego

W restauracji: poznajemy nazwy produktów spożywczych, elementów zastawy stołowej, tworzymy menu, uczymy się składać zamówienie i zachowania przy stole.

Poznajemy tradycję Świąt Wielkanocnych (Easter)  w krajach anglojęzycznych, tworzymy kartki z życzeniami z okazji świąt ( Happy Easter, … )

 

Maj 2016 na zajęciach z języka angielskiego

Podczas lekcji w terenie w ramach kompetencji społecznych  i obywatelskich zorganizowanych w celu zapoznania z najważniejszymi obiektami naszego miasta poznajemy i utrwalamy nazwy topograficzne w mieście (theatre, council hall, main street, river, park, fountain, shopping centre, car park, restaurants, post office, itp.)

Już potrafimy stworzyć nasz własny słowniczek, a podczas jego tworzenia przypominamy sobie i utrwalamy słownictwo poznane w tym roku szkolnym.

Tworzymy kartki dla mam z okazji Dnia Matki (Mother’s Day)

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.