Treść artykułu

KIELECKI „PLAS” ZWYCIĘŻYŁ W III OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ KADETÓW O PUCHAR DMKS „PLAS” KIELCE.

Kategoria PLAS

UCZESTNICY TURNIEJU

 1

ZWYCIĘZCY TURNIEJU DMKS „PLAS” KIELCE

 2

 

 PANI POSEŁ WRĘCZA LIST DO UCZESTNIKÓW TURNIEJU OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI

4

KONFERENCJA PRASOWA

 

3

W dniach 14-16 marca w hali sportowej II LO w Kielcach odbył się III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar DMKS „Plas” Kielce.

Patronat nad turniejem objął Minister Sportu i Turystyki, a współorganizatorem turnieju był Prezydent Kielc.

Podczas uroczystego otwarcia turnieju swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście. Poseł na Sejm RP pani Renata Janik, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego profesor Marzena Marczewska, Prezydent Kielc pan Czesław Gruszewski, Starosta Kielecki pan Zdzisław Wrzałka, dyrektor II L.O. w Kielcach pani Bożena Potocka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Kielcach pani Ewa Misiorowska.

Otwarcie turnieju poprzedziła konferencja prasowa dotycząca organizacji turnieju i problemów sportu powszechnego w której uczestniczyli zaproszeni goście, trenerzy zespołów biorących udział w turnieju, rodzice zawodników i kieleckie media TVP Kielce, Nowa TV Kielce.

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, pięć z nich /UKS Olimp Ostrołęka, KS Dalin Myślenice, UMKS Kęczanin Kęty, MKS Czarni Połaniec i gospodarz turnieju DMKS Plas Kielce/ to ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski Kadetów, które odbędą się dniach 28-30 marca 2014 roku. Był to więc bardzo dobry sprawdzian formy przed najważniejszymi zawodami sezonu 2013/2014 w tej kategorii wiekowej. W drużynie DMKS Plas II oraz UMKS Kęczanin Kęty występowali zawodnicy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Pierwsza runda turnieju „każdy z każdym” w której każda drużyna rozegrała po pięć trzysetowych spotkań zakończyła się zwycięstwem UKS Olimp Ostrołęka:

 1. UKS Olimp Ostrołęka
 2. DMKS Plas Kielce I
 3. KS Dalin Myślenice
 4. UMKS Kęczanin Kęty
 5. MKS Czarni Połaniec
 6. DMKS Plas Kielce II

Druga runda turnieju to gry play-off / 1-6, 2-5, 3-4 /. W tej rywalizacji zwycięzcy swoich spotkań awansowali do gier o miejsca 1-3, a przegrani rywalizowali o miejsca 4-6.

Wyniki fazy play-off :

 1. UKS Olimp Ostrołęka – DMKS Plas Kielce II 2 : 0 /25:15; 25:12/
 2. DMKS Plas Kielce I – MKS Czarni Połaniec 2 : 0 /25:17; 25: 13/
 3. KS Dalin Myślenice – UMKS Kęczanin Kęty 2 : 1 /21:25; 25:15; 15:11/

Rywalizacja o miejsca 1-3 była bardzo zacięta gdyż o wygraniu turnieju decydował lepszy stosunek setów.

Wyniki o miejsca 1-3:

 1. KS Dalin Myślenice – UKS Olimp Ostrołęka 0 : 2 /21:25; 15:25/
 2. DMKS Plas Kielce I – KS Dalin Myślenice 1 : 2 /25:19; 23:25; 18:20/
 3. DMKS Plas Kielce I – UKS Olimp Ostrołęka 2 : 0 /25:17; 25:20/

Wyniki o miejsca 4-6:

 1. DMKS Plas Kielce II – UMKS Kęczanin Kęty 0 : 2 /13:25; 18:25/
 2. MKS Czarni Połaniec – DMKS Plas Kielce II 2 : 1 /25:16; 18:25; 15:4/
 3. UMKS Kęczanin Kęty – MKS Czarni Połaniec 2 : 0 /25:15; 25:20/

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

 1. DMKS Plas Kielce I
 2. UKS Olimp Ostrołęka
 3. KS Dalin Myślenice
 4. UMKS Kęczanin Kęty
 5. MKS Czarni Połaniec
 6. DMKS Plas Kielce II

Podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczono puchary dla trzech najlepszych drużyn ufundowane przez Ministra Sportu i Turystyki. Zwycięskie drużyny udekorowano również medalami, najlepsi zawodnicy na poszczególnych pozycjach otrzymali pamiątkowe statuetk: MVP turnieju został wybrany zawodnik DMKS „Plas” Kielce- kapitan zespołu Wojciech Wojtachnio, najlepszym rozgrywającym został uznany zawodnik UKS Olimp Ostrołęka Paweł Zdrojewski, najlepszym atakującym zawodnik UMKS Kęczanin Kęty Łukasz Tatara, natomiast najlepszym przyjmującym Maciej Świerczyński z KS Dalin Myślenice.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ufundowało również nagrody rzeczowe w postaci 12 aparatów fotograficznych i 12 kubków termicznych, które wręczono wyróżniającym się zawodnikom ze wszystkich drużyn.

Wyróżnieni zawodnicy z poszczególnych zespołów to : Piotr Sikora, Wojciech Korbel, Michał Kruzel i Gabriel Feldman z DMKS Plas I, Przemysław Bałdyga, Rafał Bogusz, Artur Kubeł i Paweł Zdrojewski z UKS Olimp Ostrołęka, Wojciech Druzgała, Kajetan Iszczuk i Aleksander Słonina KS Dalin Myślenice, Dawid Banaś, Kamil Przybycień, Konrad Nycz, Kamil Krupa z UMKS Kęczanin Kęty, Jakub Kwiatkowski, Wojciech Filipowicz, Kamil Guzik, Michał Jaguś z MKS Czarni Połaniec oraz Maciej Burek, Jakub Jaworski, Piotr Lenartowicz i Konrad Łyczak z DMKS Plas II.

Organizator turnieju Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach poczyni starania aby turniej ten odbywał się cyklicznie i na stałe wpisał się w kalendarz zawodów siatkarskich w naszym mieście.

Dziękujemy Ministrowi Sportu i Turystyki panu Andrzejowi Biernatowi za objęcie Honorowym Patronatem turnieju, Prezydentowi Kielc panu Wojciechowi Lubawskiemu za współorganizację, Ministerstwu Sportu i Turystyki za super nagrody rzeczowe, zawodnikom i trenerom drużyn przyjezdnych za udział w turnieju, kibicom za kulturalny doping i kieleckim mediom za promocję III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar DMKS „Plas” Kielce.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK.

Galeria