Treść artykułu

Młodzicy DMKS Plas Kielce rywalizowali z czołowymi zespołami Polski.

Kategorie Archiwum PLAS

DSC_0515     14 czołowych zespołów Polski i 2 z zagranicy w  dniach 6-8 listopada rywalizowały w Warszawie podczas XXIX Międzynarodowego Turnieju WOLA –CUPw kategorii Młodzików. Bardzo udany występ zanotowali młodzi siatkarze Plasa Kielce, zajmując IV miejsce.

Najpierw rywalizacja toczyła się w 4 grupowych czterozespołowych. Kieleccy zawodnicy trafili do grupy A z zespołami: MKS MDK Warszawa, MOS I Wola Warszawa i VC Dresden Niemcy.

Pokonując kolejno MKS MDK 2 : 0, MOS Wola I 2 : 1 i VC Dresden  2 : 0 zajęli pierwsze miejsce w grupie i uzyskali awans do gier o miejsca 1-8.

Dalej grano tzw. krzyże,  zespół DMKS Plas Kielce trafił na drużynę UKS Olimp Ostrołęka, która zajęła drugie miejsce w grupie D. Po bardzo dobrym spotkaniu zawodnicy z Kielc pokonali swoich rówieśników 2 : 0 i uzyskali awans do czołowej czwórki turnieju, do  której awans wywalczyły jeszcze zespoły:CZARNI Radom, SLAVIA Svidnik- Słowacja, RESOVIA Rzeszów.

W półfinale kielczanie rywalizowali z Resovią Rzeszów, klubem z wielkimi tradycjami siatkarskimi, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w rozgrywkach młodzieżowych. Drugą parę półfinałową stanowiły zespołyCzarnych Radom i SlaviSvidnik. Mecz Plasa z Resovią był bardzo emocjonujący, najpierw rzeszowianie przejęli  inicjatywę i to oni wygrali pierwszego seta 25 : 21. W drugim Plas uwierzył w swoje umiejętności i sytuacja się odwróciła. Wygrana 25 : 20 i o awansie do finału miał zadecydować tai-brek w którym do stanu 9 : 9 gra była bardzo wyrównana. Jednak trzy błędy w przyjęciu, brak kończącego ataku i duże zdenerwowanie kielczan, zadecydowały o przegranej tego seta i meczu.

W meczu o brązowy medal Plas spotkał się z SlaviąSvidnik, które w drugim półfinale uległa Czarnym Radom 1 : 2. Po wygraniu pierwszego seta kielczanie pewnie zmierzali po zwycięstwo w całym meczu 2 : 0 prowadząc w drugim secie różnicą 4-5 punktów. Jednak końcówka drugiego seta i w konsekwencji tai-brek to lepsza gra Słowaków i to oni podczas zakończenia turnieju, udekorowani zostali brązowymi medalami.

DSC_0483

Andrzej Łychowski grający na pozycji atakującego wybrany został  najlepszym zawodnikiem  w naszym zespole i otrzymał pamiątkową statuetkę.

Skład zespołu: Nowaczek Patryk, Kubicki Kajetan, Łychowski Andrzej, Jarosiński Filip, Gliździński Piotr, Staszałek Tomasz, Pawełczyk Michał, Kopciara Jakub, Kundera Konrad, Bielenda Szymon, Sobczyk Kamil, Sarek Filip, Garnuszewski Piotr.

Dariusz Szczubiał – trener

„Turniej bardzo udany, choć niedosyt pozostaje. Rywalizowaliśmy z czołowymi zespołami  Polski. Ponad połowa naszego zespołu to chłopcy o rok a nawet dwa lata młodsi od wieku właściwego młodzika, dlatego ustępowali przeciwnikom warunkami fizycznymi i siłą fizyczną, ale górowali bardzo dobrym przygotowaniem technicznym i sprawnością ogólną. Myślę że przy odrobinie przysłowiowego szczęścia byliśmy w stanie wygrać z każdym zespołem uczestniczącym w tym turnieju. Tak dobra gra to efekt 3-4 letniej pracy z tymi chłopcami, którzy przypomnę, zdobywali medale i zajmowali czołowe miejsca w mistrzostwach Polski  w minisiatkówce  w 2014 i 2015 roku”.