Treść artykułu

MŁODZICY DMKS PLAS W FINALE MP !

Kategoria PLAS

Półfinał Mistrzostw Polski w kategorii młodzików odbywający się w Częstochowie w dniach 22-23.04 to kolejne zawody wygrane przez naszych chłopców. Awans do finału nie był jednak sprawą łatwą. Pierwszy mecz przeciwko KS Gwardii Wrocław pełen był nerwowości. Mimo tego że Gwardia miała w górze piłki setowe tak w pierwszym jak i w drugim secie udało się naszym chłopcom wygrać mecz w stosunku 2:0 w setach 27:25 i 26:24. Drugi mecz to spotkanie z drużyną GKS Rzemieślnik Kwilcz zakończone zwycięstwem 2:0 (25:14, 25:9). Po tych dwóch meczach nasz awans do finały był już pewny. Ostatni mecz z AZS 2020 Częstochowa decydował o miejscu I lub II w turnieju. To ważne bo drużyna będzie rozlosowywana w grach finałów MP i pierwszego „koszyka”. Mecz zaczął się nerwowo i gospodarze prowadzili w pierwszym secie 4:0 i 10:5, ale „równa” cierpliwa gra naszych chłopców doprowadziła do remisu przy stanie 13:13 i zwycięstwa 25:22. W drugim secie to już koncertowa gra DMKS Plas i zwycięstwo w drugim secie 25:15 i w całym meczu 2:0.

MVP turnieju półfinałowego MP młodzików został zawodnik DMKS Plas Kielce Kajetan Kubicki.

Za trzy tygodnie finał ! Czeka nas jeszcze dużo pracy bo awans do finału to jeszcze nie koniec rozgrywek. W drodze do finałów MP od września 2016 roku chłopcy z DMKS Plas nie przegrali seta. Świetny wynik, ale czy uda nam się przedłużyć tą dobrą passę na mecze finałowe ? Obiecujemy walczyć ! Dla siebie, dla klubu, dla satysfakcji i dla naszych wspaniałych kibiców i rodziców którzy są najlepszymi kibicami na świecie.