Zajęcia rozwijające podstawowe kompetencje naukowo-techniczne /sekcja modelarstwa/

KWARTALNE SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU ROZWOJU KOMPETENCJI NAUKOWO-TECHNICZNYCH: MODELARSTWO (MARZEC – CZERWIEC 2019R.)

 

    Zajęcia modelarskie odbywały się od marca do czerwca 2019 roku .Z przewidzianych w całym roku 128 godzin zrealizowano 58. Zajęcia odbywały się w świetlicy środowiskowej w Ciekotach dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Uczestnicy to dwie grupy po 8 osób, chłopców  i dziewcząt, uczniów szkół podstawowych.

    Program zajęć jest dostosowany do wieku i umiejętności manualnych i intelektualnych dzieci. Celem zajęć było nabycie przez uczestników umiejętności posługiwania się narzędziami, poznanie technologii klejenia różnych materiałów i obróbki drewna. Wszyscy budowali od podstaw proste modele latające swobodnie, które następnie regulowano i wypróbowano w locie. Prace modelarskie rozwijają techniczny zmysł konstruktorski i kreatywność, pozwalają zdobyć wiedzę z wielu dziedzin materiałoznawstwa, elektroniki, mechaniki, chemii, meteorologii. Duży nacisk położono na równość płci. Dziewczynki ze wszystkimi zadaniami radziły sobie tak samo dobrze jak chłopcy. Kumulowane doświadczenie pozwoli w następnych etapach projektu na budowę i pilotaż modeli bardziej skomplikowanych konstrukcyjnie.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.