Treść artykułu

OBÓZ W NIEDZICY 23.01. – 29.01.2016

Kategoria PLAS

Drugi tydzień ferii to bardzo intensywne treningi siatkarzy i siatkarek naszego klubu podczas obozu w Niedzicy. W obozie uczestniczyli mini-siatkarze i mini-siatkarki przygotowujące się do najważniejszych zawodów w 2016 roku, tj. „Orlik Volleymanii 2016” i mistrzostw Polski w minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport 2016, oraz młodzicy i kadeci będący w trakcie fazy play-off rozgrywek wojewódzkich młodzieżowej ligi siatkówki. Treningi odbywały się dwa razy dziennie w nowoczesnej hali sportowej w Niedzicy. Dla urozmaicenia, w trakcie obozu zorganizowano kulig z grillowaniem kiełbasek, oraz wyjazd do Parku Wodnego w Popradzie na Słowacji.DSC_0189

Na zaproszenie klubów „Dunajec” Nowy Sącz i „Dalin” Myślenice podczas zgrupowania rozegraliśmy mecze sparingowe.
W Nowym Sączu swoje umiejętności i aktualną formę sprawdzili chłopcy minisiatkówki czyli „dwójki”, „trójki” i „czwórki” i we wszystkich tych kategoriach okazali się lepsi od swoich rówieśników z „Dunajca”.

Również młodzicy w swoim meczu kontrolnym spisali się bardzo dobrze pokonując zespół z Nowego Sącza 2:0 /25-21; 30-28/. W trzecim secie w którym do gry trener „Plasa” desygnował drugą szóstkę lepsi okazali się nasi przeciwnicy, wygrywając 25:16. Należy podkreślić, że zespół z Nowego Sącza  aktualnie zdecydowanie prowadzi w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Młodzików.

W drodze powrotnej do Kielc, w Myślenicach zrobiliśmy przerwę w podróży, w celu rozegrania sparingu z drużynami miejscowego „Dalinu”. Młodzicy rozegrali 5 setów, wygrywając rywalizację 4:1, natomiast „czwórka” dziewczyn zagrała 4 sety z miejscowymi młodziczkami /o rok starszymi/, wygrywając wszystkie zdecydowanie.

Trener Dariusz Szczubiał:

Wszyscy uczestnicy obozu pracowali w trakcie treningów z bardzo dużym zaangażowaniem, cieszy aktualna forma naszych zawodników, zwłaszcza zespołu młodzików, który za dwa miesiące będzie rywalizował w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Marzeniem chłopców jak i moim jest wywalczenie awansu do fazy półfinałowej. Dziękuję trenerom z Nowego Sącza i Myślenic za zaproszenie na sparingi.