Treść artykułu

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR KINDER+SPORT – CZĘSTOCHOWA 2016

Kategorie Archiwum PLAS

W dniach 7-10 lipca w Częstochowie odbył się finał mistrzostw Polski w minisiatkówce dziewcząt i chłopców – Kinder+Sport 2016, największy turniej minisiatkówki na świecie. Był to już XXII finał, który zgromadził na starcie blisko 1300 zawodniczek i zawodników. Jednak żeby zagrać w Częstochowie trzeba było najpierw przebrnąć przez eliminacje miejskie i wojewódzkie, w których w całej Polsce wystartowało ponad 40 tyś. dzieci. Z każdego województwa do finału awansowały 3 najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców, rywalizujące w grze „dwójkami”, „trójkami” i „czwórkami”. Rewelacyjnie spisali się w tych zawodach młodzi siatkarze DMKS „Plas” Kielce, którzy do Częstochowy pojechali 8 zespołową ekipą: trzy „dwójki”, dwie „trójki” i jedna „czwórka” chłopców, oraz „dwójka” i „czwórka” dziewcząt.

Złoty medal „czwórek” chłopców

„Czwórka” chłopców przyjechała do Częstochowy z nadziejami na obronę złotego medalu który wywalczyła  podczas poprzedniego finału – Kraków 2015 /grając w „trójkach”/. Nie zawiodła, wygrała 13 meczów, nie ponosząc żadnej porażki. Kajetan Kubicki reprezentant DMKS „Plas” Kielce wybrany został MVP turnieju tej kategorii wiekowej.

– SKPS DUNAJEC Nowy Sącz  2:0 /15:8, 15:10/;

Skład zespołu: Kajetan Kubicki, Bartosz Roguz, Kacper Maślak, Kuba Hawryluk, Maciej Staniec, Aleksander Szafraniec, trener – Jarosław Plech

Brązowy medal „trójek” chłopców

Nie zawiedli też chłopcy w „trójkach,” którzy pojechali bronić srebra z poprzedniego roku, wywalczając brązowy medal po zaciętym meczu z zespołem z Ozorkowa.Trener Przemysław Strabanik powiedział: „wiedziałem o tym że ciężko będzie obronić srebrny medal z zeszłego roku z Krakowa, bo wskazywał na to bardzo wysoki poziom i wyniki turniejów towarzyskich poprzedzających finał w Częstochowie, ale z brązu cieszymy się tak, jakbyśmy zdobyli złoto.

Wyniki:

– UKS TRÓJKA Gołdap  2:0  /15:5, 15:5/; – UKS „VOLLEY”  Wałcz  2:0  /15:5, 15:10/;

Skład zespołu: Maciej Kosno, Wojciech Nowak, Mikołaj Kubik

Druga drużyna trójek w składzie Bartosz Zapała, Adam Rafalik i Maciej Piątek zajęła 35 miejsce.

Dziewiąte  miejsce „dwójek” chłopców

Pierwszy zespół „dwójek” chłopców , który wystąpił w składzie: Gabriel Lewandowski, Maksymilian Wiśnios i Bartosz Strycharski zajęła IX miejsce. Dekoncentracja i przegrana w meczu z Treflem Gdańsk, oraz porażka z późniejszym mistrzem Polski Wifamą Łódź, spowodowała że zespół Plasa nie uzyskał awansu do gier o miejsca 1-8. W grupie zespołów walczących o miejsca 9-16 chłopcy wygrali bez problemów kolejne 5 spotkań i ostatecznie zajęli IX miejsce. Niedosyt pozostał.

Drugi zespół Plasa / Igor Serafin, Kacper Matysek/ uplasował się na 37 pozycji, a trzeci /Jan Pawełczyk, Marcin Pawłowski, Wiktor Wołczyk/ zajął  47 miejsce.

„Czwórki” dziewczyn

W kategorii dziewcząt DMKS Plas Kielce reprezentował zespół „czwórek” w składzie Aleksandra Kaleta, Natalia Kaleta, Maja Kędzior, Maja Sarek, Natalia Kartasińska, Karolina Dyk, trener pani Inga Motyl. Dziewczyny walczyły bardzo ambitnie i w gronie 48 zespołów zajęły XIX miejsce.

„Dwójki” dziewczyn

„Dwójka” dziewczyn pojechała do Częstochowy po naukę i doświadczenie. Ola Łęcka, Marta Łubek i Klaudia Nowak dzielnie walczyły, przegrywając minimalnie kilka spotkań. Ostatecznie zajęły 48

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej postawy i bardzo dużego sukcesu!

Dziękujemy trenerom za zaangażowanie i wytrwałą i owocną pracę, rodzicom zawodników za wspaniały doping podczas rozgrywek.

Szczególne podziękowania dla pana Dariusza Pawełczyka, który perfekcyjnie zajmował się logistyką udziału DMKS Plas Kielce w tym turnieju i jeszcze w zastępstwie sprawował rolę trenera -drugiego zespołu „trójek” chłopców.