Treść artykułu

„PLAS” KIELCE WYGRYWA TURNIEJ MŁODZIKÓW – MAZOVIA CUP 2016

Kategorie Archiwum PLAS

W dniach 17-18 września 2016 roku w Radomiu odbył się turniej młodzików MAZOVIA CUP, którego organizatorem był klub RCS Czarni Radom. W turnieju tym oprócz gospodarzy wzięły udział czołowe kluby Mazowsza: Metro Warszawa, MOS WOLA Warszawa, Olimp Ostrołęka, Huragan Wołomin i jeden zespół z poza Mazowsza – DMKS Plas Kielce.
Grano w dwóch grupach 3-zespołowych systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Plas trafił do grupy z Radomianami i z zespołem z Ostrołęki, zajął w grupie drugie miejsce /1:2 przegrał z Czarnymi i 2:0 wygrał z Olimpem/ i awansował do gier o miejsca 1-4.
Dalej grano tzw. „krzyże”, kielczanom przypadło zmierzyć się ze zwycięzcą drugiej grupy, zespołem MOS Wola Warszawa, który pokonali 2:1. W drugim meczu Czarni pokonali Metro 2:0, i to ponownie z zespołem gospodarzy przypadło grać kielczanom, ale tym razem o zajęcie 1 miejsca w turnieju. Po rozegraniu dwóch zaciętych setów na tablicy wyników był remis 1:1 i o zwycięstwie decydował 3 set w którym Plas od początku do końca seta kontrolował wynik i ostatecznie wygrał 15:9, a cały mecz 2:1.
„ Bardzo dobry turniej rozegrali nasi chłopcy, zwycięstwo cieszy, gdyż nie graliśmy w pełnym składzie, powiedzieli trenerzy Jarosław Plech i Dariusz Szczubiał /3 zawodników pierwszej szóstki naszego zespołu, wraz z kadrą województwa świętokrzyskiego uczestniczyło w turnieju w Bobowej/. Była to okazja do sprawdzenia zmienników, którzy spisali się bardzo dobrze, nabrali wiary we własne umiejętności i chęci do dalszej pracy treningowej” .