Treść artykułu

Turniej w Radomiu – relacja

Kategorie Archiwum PLAS

III Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki „trójek” i „dwójek” chłopców w Radomiu

Z turnieju w Radomiu młodzi siatkarze DMKS Plas Kielce wrócili z dwoma medalami – złotem i srebrem!

Złoto dla „trójek” – kl. 5
14.13.2014 roku na turniej do Radomia przyjechało 17 drużyn, w tym cztery najlepsze z tegorocznych Mistrzostw Polski w Drzonkowie: Lechia Tomaszów Mazowiecki, PSP 11 Kędzierzyn Koźle, DMKS „Plas” Kielce i Wifama Łódź. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy, z których dwa najlepsze awansowały do strefy medalowej. W fazie grupowej zespół kieleckiego „Plasa” wygrał wszystkie mecze i awansował do najlepszej szóstki turnieju, która została podzielona na dwie grupy po 3 zespoły.

Gr. I – PSP 11 Kędzierzyn Koźle, RCS Czarni Radom, Lechia Tomaszów Mazowiecki
Gr. II – UKS 22 Kraków, Wifama Łódź, DMKS „Plas” Kielce

W tej fazie rozgrywek grano do dwóch wygranych setów do 15 pkt. /ew. 3 set do 11 pkt/. W pierwszym meczu „Plas” pokonał zespół z Krakowa 2:0 w drugim uległ Wifamie Łódź 1:2 i zajął II miejsce w grupie. Następnie rozpoczęła się walka o medale w której zwycięzca grupy I spotykał się z zespołem z II miejsca grupy II i odwrotnie. Kieleccy siatkarze zagrali z drużyną z Kędzierzyna i pewnie zwyciężyli 25:19. W drugim półfinale Lechia wygrała z Wifamą i to siatkarze z Tomaszowa i z Kielc spotkali się w meczu o złoty medal. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, do połowy /grano 1 seta do 25 pkt/ prowadzenie obejmowała raz jedna raz druga drużyna, jednak w drugiej jego części kieleccy zawodnicy zdominowali przeciwnika wygrywając finał 25:20.

DMKS Plas I Kielce – Kubicki Kajetan, Hawryluk Kuba, Podgórski Piotr, Kosno Maciej
DMKS Plas II Kielce w składzie Przybylski Konrad, Rządowski Igor, Kołomański Daniel
Kubicki Kajetan – wyróżniony dwukrotnie przez organizatora jako: najlepiej atakujący i MVP turnieju.

Srebro dla „Dwójek” – kl. 4
W „Dwójkach” wystartowały 22 zespoły, podzielone na cztery grupy eliminacyjne. Na starcie stanęły ekipy z Warszawy – KS Metro i UKS Plas, Kędzierzyna-Koźla, Krakowa, Mirca, Radomia, Siedlec, Kobyłki, Łodzi, Rawy Mazowieckiej i Kielc – DMKS Plas Kielce reprezentowany przez dwa zespoły. Obydwa kieleckie zespoły po grach eliminacyjnych rozgrywanych w grupach zakwalifikowały się do gier o miejsca 1-8. Tę fazę turnieju zespół Plas I przeszedł bez porażki i stanął przed szansą wygrania turnieju. W finale przeciwnikiem kieleckich siatkarzy był zespół KS Metro Warszawa. Po zaciętej grze /grano 1 seta do 15pkt./ zwycięsko z tej rywalizacji wyszli chłopcy z Warszawy wygrywając 15 :13. Drugi zespół Plas zajął miejsce VIII .

DMKS PLAS I – Nowak Wojciech, Maciej Kosno /wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju/.
DMKS PLAS II – Rafalik Adam, Maksymilian Wiśnies.
Po turnieju powiedzieli:

Trener Przemysław Strabanik – cieszy dobra gra chłopców i medale zdobywane na takich turniejach, z pewnością dają one dużą motywację nam trenerom i zawodnikom do dalszej pracy, która niewątpliwie jest podstawą sukcesu.

Trener i założyciel DMKS Plas Kielce Dariusz Szczubiał – kiedy w 2010 roku zakładałem w ramach Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach Dziecięco Młodzieżowy Klub Siatkarki „Plas” Kielce o takich sukcesach mogłem tylko pomarzyć. Jednak pięć lat ciężkiej i profesjonalnej pracy trenerów, dobra organizacja pracy klubu, zaangażowanie rodziców, pomoc władz miasta i sponsorów sprawiły, że marzenia stały się rzeczywistością. Na mapie Polski dziecięcej i młodzieżowej siatkówki pojawił się klub z Kielc, który zwłaszcza w minisiatkówce zaliczany jest do najlepszych w kraju. Mam nadzieję że za dwa może trzy lata w siatkówce młodzieżowej będziemy odgrywać znaczącą rolę w Polsce, tak jak teraz ma to miejsce w minisiatkówce.