Treść artykułu

VI OGÓLNOPOLSKI FINAŁ ORLIK VOLLEYMANIA 2016

Kategorie Archiwum PLAS

DMKS „PLAS” KIELCE MISTRZEM POLSKI !

DSC_0034W dniach 21-22 czerwca w Kaliszu odbył się Ogólnopolski Finał Orlik Volleymania 2016. W zawodach tych wystartowały 24 zespoły wyłonione w tracie eliminacji wojewódzkich i makroregionalnych. DMKS „Plas” Kielce jako jedyny klub w Polsce wprowadził do finału ogólnopolskiego dwa zespoły. Orlik Volleymania to turniej rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a ambasadorem turnieju był  reprezentant Polski Grzegorz Bociek.

Tegoroczny finał to już szósta edycja tej imprezy. W zawodach grają miksty siatkarskie, a drużyna to cztery osoby, dwie dziewczyny i dwóch chłopców plus dziewczyna i chłopiec rezerwowi. Gra toczy się na pomniejszonych boiskach, rozgrywane są dwa sety do 11 pkt. ewentualnie trzeci rozstrzygający set do 7 pkt.

Drużyny, które znalazły się w gronie 24 najlepszych zespołów VI Ogólnopolskiego Finału Orlik Volleymania 2016 musiały przejść pomyślnie dwa etapy rywalizacji. Najpierw zwyciężyć w 1 z 96 turnieju eliminacyjnych, a następnie w jednym z czterech finałów makroregionu zająć miejsce w najlepszej szóstce.

Ta sztuka udała się następującym zespołom: UKS „Jasieniak I” Gdańsk, Championy Zachodniopomorskiego Szczecin/Pyrzyce, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Starogard Gdański, UKS Hetman Sobieski Poznań, UKS „AS” Koczała, Koset I Grudziądz, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, Sokoliki Kamienna Góra, Zahir Wschowa/Virtus Szlichtyngowa, Rzemieślnik Kwilcz/Szamotulanin Szamotuły, SP 3 Nysa 1, SOS Jatrzębie, „PLAS” I Kielce, Dunajec Nowy Sącz, Piorun V.T., Kurian Volley 4 Olsztyn, „PLAS” II Kielce, SP 4 Andrychów, SKS Szóstka/UKS Serbinów I Biała Podlaska, Sejny-Suwałki, UMKS MOS Wola Warszawa, LUKS Sukces 1 Komprachcice, „Szewczyk” Ostrołęka i Kurian Volley 1.

Po zaciętych grach w grupach wyłoniono pierwszą czwórkę turnieju do której awansowała  także nasza drużyna – DMKS Plas/1 Kielce

W walce o medale najpierw  spotkaliśmy się z UMKS MOS Wola Warszawa z którym to zespołem w zeszłym roku w meczu o złoty medal przegraliśmy 0:2. Tym razem role się odwróciły i pewnie wygraliśmy 2:0 (11:8; 12:10).

O złoty medal przyszło nam zmierzyć się z zespołem z Kędzierzyna Koźla, który w półfinale pokonał 2:1 zespół Sandecji-Dunajec Nowy Sącz.

Pierwszego seta wygrali 12:10 zawodnicy z Kędzierzyna, drugi set to popisowa gra naszego zespołu i wygrana 11:5. Trzeci set który był bardzo zacięty, (normalnie rozgrywa się go do 7 pkt.) zakończył się wynikiem 13:11 dla DMKS Plas/1 Kielce.

Mamy złoto !!!DSC_0059

Drugi nasz zespół – DMKS Plas/2 Kielce zajął 20 miejsce.

Skład naszych zespołów:

DMKS „Plas” Kielce I

Natalia Kaleta, Aleksandra Kaleta, Maja Kędzior, Kajetan Kubicki, Bartosz Roguz, Kuba Hawryluk.

DMKS „Plas” Kielce II

Natalia Kartasińska, Karolina Dyk, Maja Sarek, Kacper Maślak, Maciej Staniec, Wojciech Nowak

Zespoły prowadzi Pani Inga Motyl

GRATULUJEMY !!!

ZOBACZ galerię zdjęć