Zajęcia informatyczne

Zajęcia informatyczne prowadzone są w ramach rozwijania u dzieci kompetencji kluczowych z informatyki.

Bardzo duży wpływ na rozwój dzieci ma umiejętność logicznego myślenia. Z tego względu, w pierwszym okresie prowadzenia zajęć zdecydowałem się na tematy związane z kodowaniem. Ćwiczenia wykonywane były z pomocą platformy code.org i cieszącego się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży Scratch’em.

Programowanie w Scratch’u


W miesiącach zimowych, przygodę z kodowaniem urozmaiciły nam roboty edukacyjne Ozoboty, a w późniejszym czasie Edisony. Można je programować za pomocą kartki i kolorowych flamastrów (grupy młodszych dzieci: II-IIIkl., IV-Vkl.) i specjalnej platformy ozoblockly.com (starsze grupy: kl.VI i Gimnazjum).


Wiosną skupiliśmy się na robieniu prac związanych z grafiką komputerową tj. animacji (w Programach takich jak: Pivot Animator, PowerPoint), a także projektów kartek świątecznych w edytorze grafiki Paint. Dzieciom szczególnie przypadł do gustu program Pivot Animator. Bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie dający bardzo dużo możliwości kreowania własnych „ruchomych obrazów” GIF.


Wycieczka do Muzeum Komputerów i Informatyki w Katowicach

WP_20170325_12_40_39_Pro25 marca byliśmy na wycieczce w Katowicach. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji nt. historii komputerów. Później mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet zagrać na komputerach, które już dawno wyszły z powszechnego użytku. Najbardziej przypadły im do gustu automaty do gier i sprawna centrala telefoniczna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu TUTAJ.


Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.