Zapytanie 16/2019
„Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Górno i Masłów”
Nr projektu RPSW.09.02.01-26-0018/18
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
ZAPYTANIE OFERTOWE
Nr 16/2019
KODY CPV:
80310000-0 Usługi edukacji młodzieży
80000000-4 Usługi edukacyjne i szkoleniowe
na realizację zamówienia poniżej 50 tyś. PLN netto i wydatkowanie środków publicznych w ramach realizacji projektu „Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Górno i Masłów”
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 pn.
Świadczenie usług edukacyjnych obejmujących przeprowadzenie i organizację warsztatów z zakresu profilaktyki uzależnień i zapobiegania agresji dla uczestników projektu uczęszczających do świetlic środowiskowych w Gminie Górno w ramach projektu „Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Górno i Masłów”
I. Zamawiający
Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach, ogłasza zapytanie ofertowe w trybie zgodnym z zasadą efektywnego zarządzaniavna potrzeby projektu „Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Górno i Masłów”
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020
II. Informacje ogólne:
- Zapytanie ofertowe prowadzone jest zgodnie z Zasadą efektywnego zarządzania w rozumieniu Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014 – 2020.
- Ilekroć w zapytaniu ofertowym użyto zwrotu Zamawiający należy przez to rozumieć Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach.
- Ilekroć w zapytaniu ofertowym użyto zwrotu Wykonawca, należy przez to rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej ubiegającą się
o udzielenie Zamówienia. - Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do bezpośredniego kontaktowania się z Wykonawcami jest Dariusz Szczubiał tel. 510 090 066 mail sniwkielce1@wp.pl
III. Przedmiot zamówienia jest:
Realizacja warsztatów pn. Profilaktyka pierwszorzędowa – warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień i zapobiegania agresji dla uczestników projektu uczęszczających do świetlic środowiskowych w Gminie Górno /Krajno, Górno/
Zamówienie obejmuje realizację zajęć z zakresu profil. uzależnień , zapobiegania agresji i propagowania zdrowego stylu życia.
Zajęcia realizowane będą na terenie dwóch świetlic środowiskowych Gminny:
- Świetlica w Krajnie Krajno-Parcele 24B, 1 grupa 8os. po 2h/tyg. 2019r. /26h, 2020r. /72h
- Świetlica w Dąbrowie, Górno 79A, 1 grupa 8os. po 2h/tyg. 2019 r./26h, 2020r. /72h
Realizacja zajęć od poniedziałku do piątku w godzinach 14:30 – 18:30 według ustalonego harmonogramu
Zajęcia mogą być prowadzone w oparciu o następujące programy profilaktyczne:
„Veto wobec alkoholu, narkotyków i przemocy”, „ Spójrz inaczej”, „Zanim spróbujesz” , „Debata” lub inny program profilaktyczny napisany i zrecenzowany przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Program ten powinien zawierać nazwę, autora /wraz z opisem uprawnień/, odbiorców, cele, strukturę i metody ewaluacji.
W przypadku znanych i rozpowszechnionych wyżej wymienionych programów recenzja nie jest wymagana.
Celem warsztatów jest:
- Zwiększenie bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i poza nią
- Ograniczenie zachowań agresywnych i przemocy w szkole
- Rozwijanie umiejętności współżycia społecznego
- Propagowanie pozytywnych postaw wobec własnego zdrowia psychicznego i fizycznego
- Podejmowanie działań mających na celu wzmocnienie motywacji do własnego rozwoju
- Wdrażanie metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach
- Zdobycie wiedzy na temat alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających
- Wykonawca przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do prowadzenia zajęć w oparciu o jeden z w/w programów profilaktycznych lub inne zaakceptowane do realizacji przez koordynatora projektu. Realizowany program zajęć ma wspierać rozwój osobowości, kształtować umiejętności interpersonalne , rozwijać wyobraźnię oraz uczyć samodzielności .Ma propagować korzyści płynące ze zdrowego stylu życia, wzmacniać rolę rodziny .
- Zamawiający wymaga, by wszystkie utwory powstałe w ramach niniejszego Zamówienia zostały stworzone przez Wykonawcę z poszanowaniem praw autorskich i przeniesione na Zamawiającego bez dodatkowego wynagrodzenia.
- Zamawiający wymaga, by podczas zajęć prowadzący posługiwał się innowacyjnymi formami nauczania, wprowadzał nowoczesne metody pracy (projekt, burza mózgów, scenki rodzajowe itp.)
- Zamawiający wymaga, by prowadzący korzystał z dostępnych narzędzi i pomocy dydaktycznych – edukacyjnych, profilaktycznych programów multimedialnych, tablic interaktywnych ze specjalistycznym oprogramowaniem, komputerów itp.
- Zamawiający wymaga, by zajęcia były prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów objętych wsparciem, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dysfunkcjami .Zajęcia maja być prowadzone z poszanowaniem zasady równości płci, pochodzenia i niepełnosprawności.
- Prowadzący zobowiązany jest do bieżących kontaktów z opiekunem dydaktyczno-wychowawczym, rodzicami i psychologiem w celu zidentyfikowania ewentualnych problemów wychowawczych uczestników projektu.
- Wyżej wskazane zajęcia realizować mogą osoby z wykształceniem wyższym, posiadające przygotowanie pedagogiczne, uprawnienia do prowadzenia jednego z następujących programów profilaktycznych:
„Veto wobec alkoholu, narkotyków i przemocy”, „ Spójrz inaczej”, „Zanim spróbujesz” , „Debata” lub inny program profilaktyczny napisany i zrecenzowany przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Program ten powinien zawierać nazwę, autora /wraz z opisem uprawnień/, odbiorców, cele, strukturę i metody ewaluacji.
W przypadku znanych i rozpowszechnionych wyżej wymienionych programów recenzja nie jest wymagana.
Informacje ogólne
- Zajęcia realizowane w dniach poniedziałek – piątek w godzinach 14:30 – 18:30 według ustalonego harmonogramu.
- Godzinę zajęć należy rozumieć jako godzinę zegarową, tj. 60 min.
- Ostateczne terminy i godziny realizacji zajęć Zamawiający przedstawi Wykonawcy 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
IV. WYMAGANIA I WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
- O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy zobowiązują się spełnić poniższe warunki:
a) osoba prowadząca zajęcia posiada przygotowanie pedagogiczne;
b) osoba prowadząca zajęcia posiada wykształcenie wyższe.
c) osoba prowadząca zajęcia posiada minimum 100 godzin doświadczenia w pracy z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych.
d) prowadzenie zajęć odbywa się zgodnie z harmonogramem przedkładanym przez Zamawiającego;
e) dyspozycyjność w dni robocze w godzinach od 14:30 do 18:30, ponieważ zajęcia odbywać się będą bezpośrednio po zajęciach szkolnych;
f) prowadzenie dokumentacji zajęć (w tym karty czasu pracy, dzienniki zajęć, listy obecności);
g) sporządzanie sprawozdań kwartalnych z realizacji zajęć, w tym informacji o stanie realizacji planu zajęć, liczby zrealizowanych godzin; - Z postępowania o udzielenie Zamówienia wykluczeni są potencjalni Wykonawcy, którzy są osobami lub podmiotami powiązanymi z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestnictwie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Warunek będzie weryfikowany na podstawie oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 2 do Zapytania Ofertowego
- Dokonanie oceny spełnienia wymaganych warunków nastąpi zgodnie z regułą „spełnia-nie spełnia”,
w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach stanowiących Załączniki do niniejszego Zapytania ofertowego (wyszczególnionych w Punkcie V. Zapytania ofertowego), z których musi jednoznacznie wynikać , że Wykonawca spełnia warunki, a w przypadku nie spełnienia choćby jednego
z nich, Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
V. LISTA DOKUMENTÓW WYMAGANYCH OD WYKONAWCY SKŁADANYCH WRAZ Z OFERTĄ
- Formularz ofertowy (Załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego).
- Oświadczenie o braku powiązań (Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego).
- Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego).
- Oświadczenie zleceniobiorcy do celów ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego (załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego)
- Potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów świadczących o wykształceniu osoby wskazanej do prowadzenia zajęć.
- Podpisane CV osoby kandydującej do prowadzenia zajęć, z którego wprost wynika liczba lat doświadczenia dydaktycznego, liczba godzin w pracy z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych,
VI. KRYTERIA I SPOSÓB OCENY OFERT
- Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu na następujące kryteria
a) CENA – 50%
b)DOŚWIADCZENIE DYDAKTYCZNE – 50% - Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która otrzyma największą liczbę punktów (100%=100 pkt) wyliczonych na podstawie ustalonej wagi punktowej:
Lp. | Nazwa kryterium | Waga |
1. | Cena brutto za 1 godzinę zajęć | 50% = 50 pkt |
2. | Doświadczenie dydaktyczne | 50% = 50 pkt |
- Liczba punktów przyznana każdej z ocenianych ofert obliczona zostanie wg poniższego wzoru:
LP = C + K
gdzie:
LP – łączna liczba punktów przyznanych Ofercie,
C – liczba punktów przyznanych Ofercie w oparciu o kryterium – cena
K – liczba punktów przyznanych Ofercie w oparciu o kryterium – doświadczenie dydaktyczne - Punkty za kryterium „Cena” zostaną obliczone według wzoru:
cena brutto oferty najtańszej/cena brutto oferty badanej x 50 pkt = liczba punktów w danym kryterium - Punkty za kryterium „Doświadczenie dydaktyczne” zostaną przyznane na podstawie oświadczenia (Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego) zawierającego informacje ile godzin doświadczenia dydaktycznego w pracy z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych posiada osoba wskazana do prowadzenia zajęć w ramach Zamówienia. Za doświadczenie dydaktyczne zostaną przyznane punkty wg poniższego schematu:
100-120 godzin – 0 pkt.
121-140 godzin – 10 pkt.
141-160 godzin – 20 pkt.
161-180 godzin – 30 pkt.
181-200 godzin – 40 pkt.
201 i więcej godzin – 50 pkt.
- Liczby punktów otrzymanych za kryterium cena oraz doświadczenie dydaktyczne, po zsumowaniu stanowić będą końcową ocenę oferty.
VII. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY
- Oferta powinna być sporządzona na formularzu ofertowym, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Zapytania ofertowego.
- Zaoferowana cena jednostkowa musi być wyrażona jako cena brutto w złotych polskich, wraz z kosztami Wykonawcy, wg obowiązujących przepisów na dzień sporządzenia oferty i określać wartość przedmiotu zamówienia w sposób kompletny i jednoznaczny.
- Ceny należy podać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
- Oferta, jak również wszystkie oświadczenia, wykazy i inne dokumenty, stanowiące integralną część oferty (Załączniki), muszą być podpisane przez Wykonawcę, zgodnie z wpisem w odpowiednim dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym w imieniu Wykonawcy.
- Formularz ofertowy oraz oświadczenia, stanowiące integralną część Oferty, muszą być przedstawione
w formie oryginału, wszystkie inne dokumenty składane przez Wykonawcę w Ofercie mogą być złożone w postaci kserokopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem” (podpis i data poświadczenia). W przypadku złożenia Oferty w formie elektronicznej wszystkie dokumenty należy złożyć w formie skanu. - Ewentualne dokumenty sporządzone w języku obcym mogą być złożone wyłącznie wraz z ich tłumaczeniem na język polski, potwierdzonym „za zgodność z oryginałem” przez Wykonawcę.
- Wszystkie strony oferty, wraz z załącznikami i dokumentami składającymi się na ofertę muszą być ponumerowane przez Wykonawcę.
- Wszelkie zmiany naniesione przez Wykonawcę w treści oferty, muszą być parafowane przez osobę podpisującą ofertę. Poprawki mogą być dokonane wyłącznie poprzez przekreślenie błędnego zapisu oraz naniesienie obok zapisu przekreślonego – zapisu poprawnego.
- Ofertę w wersji papierowej należy złożyć w kopercie, opatrzonej napisem zgodnie ze wzorem:
ZAPYTANIE OFERTOWE
nr 16/2019
nazwa i adres Wykonawcy
Oferta na usługi prowadzenia zajęć realizowanych w ramach projektu „Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Górno i Masłów”
Adres Zamawiającego:
Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach
ul. Prosta 109 B/2
25-385 Kielce
VIII. TERMIN SKŁADANIA OFERT, TERMIN I MIEJSCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
- Ofertę należy złożyć osobiście w biurze Stowarzyszenia w Kielcach ul. Chęcińska 3 /biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 13,00 – 18,00/ lub drogą pocztową wysyłając na adres siedziby Zamawiającego: 25-385 Kielce, ul. Prosta 109 B/2 lub pocztą elektroniczną sniwkielce1@wp.pl w terminie do dnia 28.10.2019. do godziny 15:00
- W toku badania i oceny ofert, Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
- Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 31.12.2020 roku
IX. INFORMACJE KOŃCOWE.
- Z możliwości realizacji zamówienia będą wyłączone podmioty, które powiązane są z Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy osobowo lub kapitałowo.
- Wykonawca zobowiązuje się w toku realizacji umowy do bezwzględnego stosowania Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014 – 2020.
- Dopuszcza się możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, gdy konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany umowy będą mogły dotyczyć w szczególności terminu, zakresu i wielkości zamówienia.
X. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w następujących okolicznościach;
- zmiany terminu realizacji zamówienia, warunkiem takiej zmiany jest wystąpienie obiektywnych trudności w realizacji zajęć, których nie można było przewidzieć, pod warunkiem, że takiej zgody udzieli instytucja zarządzająca i Zamawiający nie straci dofinansowania,
- aktualizacje danych Wykonawcy i Zamawiającego poprzez zmianę: nazwy firmy, adresu siedziby, formy prawnej, itp.
- jeżeli nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
- ze względu na dofinansowanie zadania środkami unijnymi, możliwa jest zmiana umowy w zakresie konieczności dostosowania umowy z wykonawcą do postanowień umowy o dofinansowanie,
- zmiany stawki podatku VAT,
- zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,
- zmiany przewidziane ustawą Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 z późn.zm.)
- Zamiana wskazanej w ofercie osoby tylko na osobę o kwalifikacjach i doświadczeniu tożsamym lub lepszym. Zamiana następuje za zgodą zamawiającego i jest możliwa tylko w okolicznościach powstałych, na które nie miał wpływu wykonawca.
XI. Informacja o RODO
- Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
- administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach, ul. Prosta 109B/2; 25-385 Kielce.
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 );
- Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia lub na okres przechowywania tych danych zgodnie z wytycznymi o dofinansowania z środków UE;
- obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
- w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
- posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
- nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
* Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych.
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
Wykaz załączników:
Załącznik nr 1 Formularz ofertowy
Załącznik nr 2 Oświadczenie o braku powiązań z Zamawiającym
Załącznik nr 3 Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału
Załącznik nr 4 Wzór umowy
Załącznik nr 5 Oświadczenie zleceniobiorcy do celów ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego
Zatwierdzam
Koordynator Projektu
Iwona Wielgus